Kwietnia 18 2024 18:44:21

.

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym zmarł nasz Kolega Mieczysław Kapała - Honorowy Przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Rudzie Śląskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 1 lipca (środa) o godz. 10.00 w Kościele pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie.
list Sławomira Broniarza
Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy!

Za nami kolejny rok szkolny, w którym nie brakowało nowych wyzwań związanych z przekazywaniem wiedzy, kształtowaniem umiejętności, wpajaniem wartości i wychowywaniem. Postępy, jakie są udziałem Waszych uczniów i wychowanków, stanowią nagrodę za nauczycielski trud. Jako związek zawodowy dbamy o to, by Wasza praca była należycie doceniana i wynagradzana. Nieustannie podejmujemy starania na rzecz podnoszenia prestiżu i statusu zawodowego nauczycieli. Nie jest to łatwe w sytuacji, gdy minister edukacji podważa kompetencje pedagogów i lekceważąco odnosi się do pragmatyki zawodowej, która stabilizuje system oświaty i przyczynia się do sukcesów polskiej szkoły w międzynarodowych badaniach edukacyjnych.

Jesienią będziemy także obchodzić 110. rocznicę powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pragnę przy tej okazji przypomnieć, że jesteśmy największym, najstarszym i najskuteczniejszym związkiem zawodowym w oświacie. Od 110 lat razem działamy na rzecz edukacji! Polscy nauczyciele zasługują na więcej! I nie chodzi tylko o wynagrodzenia, ale przede wszystkim o szacunek i godne traktowanie. Dlatego Związek Nauczycielstwa Polskiego od marca tego roku prowadzi akcję protestacyjną w obronie publicznej edukacji, szkół samorządowych i statusu zawodowego nauczycieli. Jeśli do 24 sierpnia nie zostaną spełnione nasze postulaty, 1 września wejdziemy w spór zbiorowy z rządem.

Koleżanki, Koledzy!

Uczniowie i Rodzice!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim nauczycielom za ogromny wysiłek i zaangażowane, a członkom ZNP za pracę na rzecz Związku.

Dziękuję pracownikom szkolnej administracji i obsługi za solidność, sumienność oraz za serce, jakie wkładają w wykonywanie swoich zadań.

Dziękuję Uczniom i Rodzicom, którzy nieustannie inspirują nauczycieli i wychowawców.

Życzę Wam radosnego wypoczynku i wytchnienia od szkolnej codzienności. Spotkamy się we wrześniu z nowymi siłami i pomysłami!

Udanych wakacji!

Sławomir Broniarz

Prezes ZNP
Czarnogóra
Wyjazd na wczasy do Czarnogóry - 9.07. (czwartek) zbiórka godz. 11.40 na parkingu przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu.
informacje
Wyjazd do Rumunii - 03.06. (środa) godz. 19.00 - parking przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu. Noclegi przewidziane są w trzech różnych hotelach. Na wstępy trzeba przygotować ok. 120 lei.
podziękowania
Koleżanki i Koledzy!
Dziękujemy za to że wzięliście czynny udział w manifestacji w Warszawie. Manifestacja ZNP liczyła 25 tys. uczestników. Z naszego oddziału wzięło w niej udział 75 osób. Pokazaliśmy jako oddział, jak i całe ZNP że jesteśmy silni, mobilni i zdeterminowani. Miejmy nadzieję, że skutkiem manifestacji będą merytoryczne rozmowy. Pokazaliśmy, że potrafimy razem stanąć w słusznej sprawie.
Zapraszamy do "Galerii" do obejrzenia fotorelacji z manifestacji.
wyjazd na manifestację
Godzina i miejsce wyjazdu na manifestację 18 kwietnia:

Nowy Bytom - parking na rogu ul. Ratowników i Chorzowskiej, godz. 4.45 (opiekun autokaru kol. Irena Gajdzik tel. 697 851 454 )

Halemba - stacja BP, godz. 4.45 (opiekun autokaru kol. Aleksandra Urbanek tel. 661 116 982)

Prosimy o punktualne przybycie.

Zbiórka uczestników manifestacji przy COS Torwar od godz. 10.00.
Start manifestacji o godz. 11.00 z ronda im. Stanisława Sedlaczka (Rozbrat, Łazienkowska, Myśliwiecka).
Następnie w godz. ok. 11:00 – 14.00 przemarsz uczestników trasą:
Łazienkowska – Myśliwiecka – Górnośląska – Wiejska – Matejki – Al. Ujazdowskie – al. Szucha
MEN – Bagatela – Al. Ujazdowskie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Pracownicy oświaty będą pikietować przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Natomiast przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów spotkają się na wspólnej manifestacji z innymi branżami zrzeszonymi w OPZZ.
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka Zapraszamy na organizowany przez ZNP - Dzień Dziecka. Szczegóły na poniższym plakacie, który można wydrukować i udostępnić w placówce.

Wyjazd do Gruzji
Informujemy, że organizowany będzie wyjazd do Gruzji. Szczegóły w zakładce "Oferta turystyczna". Zapraszamy osoby zainteresowane do siedziby ZNP lub prosimy o kontakt telefoniczny do 10 kwietnia.
Wywiad
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z kol. Prezes - Ireną Gajdzik, którego udzieliła portalowi www.rudaslaska.com.pl

LINK DO WYWIADU
Kalendarium
Informujemy, że dodano nową zakładkę "Kalendarium", w której informować będziemy o wszystkich zebraniach oraz wydarzeniach, w których będą brać udział nasi członkowie.
manifestacja w Warszawie
W dniu 18 kwietnia w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja Związku Nauczycielstwa Polskiego. W związku z tym, apelujemy o czynny udział w manifestacji członków zarządów, prezesów ognisk oraz członków naszego oddziału.

POSTULATY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO