Kwietnia 27 2024 23:53:43

protest ZNP
protest ZNPRozpoczyna się ogólnopolski protest!

17 marca br. Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracowników oświaty i zorganizowaniu manifestacji w Warszawie w sobotę, 18 kwietnia br.

- Do wyjścia na ulice Warszawy skłoniła nas minister edukacji swoją lekceważącą postawą, jaką zaprezentowała podczas zainicjowanych przez ZNP rozmów na temat 10-procentowych podwyżek dla nauczycieli. Minister jednostronnie zerwała te rozmowy – mówił na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz. – Nauczyciele nie pozwolą sobie na lekceważenie, ignorowanie i zamykanie drzwi, kiedy chcą rozmawiać. Dlatego dzisiaj Zarząd Główny podjął decyzję o proteście. Zaczynamy od wielkiej manifestacji 18 kwietnia w Warszawie. W planach mamy również prowadzenie akcji informacyjnej, oplakatowanie i oflagowanie placówek oświatowych. Jako pracownicy mamy do dyspozycji wszystkie narzędzia, jakie daje nam ustawa o sporach zbiorowych, ze strajkiem włącznie. Dzisiaj była mowa o ewentualnym strajku szkolnym we wrześniu.

Prezesi ognisk zobowiązani są, po uprzednim poinformowaniu dyrektorów placówek oświatowych, do wywieszenia flagi związkowej.
Gruzja
GruzjaZapraszamy osoby zainteresowane wakacyjnym wyjazdem do Gruzji na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w siedzibie ZNP, 30 - go marca (w poniedziałek) o godz. 16.00.
obóz w Bułgarii
Informujemy, że zgodnie z uchwałą zarządu oddziału obóz młodzieżowy w Bułgarii zostanie dofinansowany dla dzieci członków ZNP w wysokości 130 zł.

Cena dla członków ZNP - 1300 zł
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce "Oferta turystyczna".
zebrania w marcu
Zarząd Oddziału - 04.03. (środa) godz. 13.00
Prezesi Ognisk - 11.03. (środa) godz. 14.00
spotkanie z Gruzją
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z przewodnikiem gruzińskim, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00 w siedzibie ZNP.
Dzień Kobiet
W dniu 6 marca o godz.18.00 w restauracji Druid w Nowym Bytomiu organizowany będzie Dzień Kobiet. Cena biletu 55 zł, dla członków ZNP - 30 zł. Zapisy przyjmujemy tylko w sekretariacie ZNP. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

W związku z dużym zainteresowaniem, informujemy o dodatkowym terminie - 13.03. (piątek) godzina 18.00. Program ten sam. Zapraszamy.
wyjazd do Rumunii
Informujemy, że w zakładce "Oferta turystyczna" dodano propozycję czerwcowego wyjazdu do Rumunii oraz obozu młodzieżowego do Bułgarii. Ponadto zapraszamy do zapoznania się z ofertami wycieczek i wczasów organizowanych przez sekcję EiR.
działalność oddziału
Dodano nową zakładkę "Działalność oddziału", w której na bieżąco zamieszczane będą informacje o inicjatywach rudzkiego oddziału ZNP. O szczegółach i efektach działań będą informować prezesi ognisk.
zebrania w styczniu
Zarząd Oddziału - 14.01.2015 (środa) godz. 13.00

Prezesi Ognisk - 14.01.2015 (środa) godz. 14.30

Zarząd SAiO - 19.01.2015 (poniedziałek) godz. 15.00
.
Informujemy, że sekretariat ZNP w okresie od 31.12.2014 do 6.01.2015 będzie nieczynny.
Mikołajki
W galerii zamieszczono zdjęcia z imprezy mikołajkowej. W zabawie wzięło udział 60 dzieci wraz z opiekunami.