Czerwca 25 2024 02:41:39
stat4u
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowa strona
Zapraszamy na testową wersję nowej strony Oddziału ZNP w Rudzie Śląskiej. Strona będzie systematycznie uzupełniana o nowe materiały. Wszelkie aktualności dostępne są już na nowej witrynie. Zapraszamy.

Strona internetowa Oddziału ZNP w Rudzie Śląskiej
Wyjazd w dniu 07.12
Informujemy, że wyjazd na jarmark do Lublany i Zagrzebia planowany jest o godz. 23.00 w piątek z parkingu przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu.
Nowa strona
Już wkrótce zapraszamy na naszą nową stronę internetową.
Manifestacja
Już 22 września spotykamy się w Warszawie na ogólnopolskiej manifestacji! Hasło manifestacji, którą organizuje OPZZ, brzmi „Polska Potrzebuje Wyższych Płac!”.

W proteście wezmą udział pracownicy wielu branż, a wspólnymi postulatami są wzrost wynagrodzeń i dialog społeczny.

Jeżeli chcemy, by do pracy w szkole przychodzili najlepsi absolwenci, a doświadczeni pedagodzy nie rezygnowali z wykonywanego zawodu, pensje nauczycieli muszą wzrosnąć. Realnie, a nie symbolicznie! TERAZ!

ZNP domaga się podwyżek na poziomie 1000 zł oraz dymisji Anny Zalewskiej!
Nowy rok szkolny
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019, który jest kolejnym etapem wdrażania trudnej i krytykowanej reformy. Zmian autorstwa Anny Zalewskiej od września jest wiele. Oto te najistotniejsze dla naszego środowiska:

nowy sposób oceny pracy. Nauczyciele będą obowiązkowo oceniani co trzy lata według nieporównywalnych zasad, ponieważ w każdej szkole powstaje inny regulamin ze wskaźnikami oceniania.
nowe reguły awansu zawodowego. Uzyskanie najwyższego stopnia awansu, a tym samym wyższych zarobków, potrwa o pięć lat dłużej.
likwidacja kolejnego dodatku – na zagospodarowanie.

Zmiany w statusie i awansie zawodowym nauczycieli oceniamy bardzo negatywnie. Nie podniosą one prestiżu zawodu nauczyciela, natomiast coraz częściej stają się powodem podjęcia decyzji o rezygnacji z pracy w szkole lub przedszkolu. Niestety, to już się dzieje!

Reforma Anny Zalewskiej to nie tylko nowe obowiązki, gorsze warunki pracy, większe wymagania, niskie zarobki, ale także i codzienne mierzenie się z niezadowoleniem rodziców uczniów, odczuwających negatywne skutki reformy. Dzisiaj nauczycieli brakuje nie tylko w likwidowanych gimnazjach, ale także w przedszkolach i przepełnionych szkołach podstawowych. Za ten stan rzeczy jest odpowiedzialna Anna Zalewska.

Szanowni Koledzy! Szanowne Koleżanki!

Cieszę się, że w ostatnim czasie tak wielu z Was wykazało się zaangażowaniem, odwagą i odpowiedzialną postawą społeczną, sprzeciwiając się niedobrym zmianom w systemie oświaty. Walczymy o edukację i prestiż naszego zawodu, a to są nadrzędne wartości dla każdego społeczeństwa. Czeka nas pewnie jeszcze długa droga, ale mamy wspólny cel!

Przed wakacjami uruchomiliśmy ogólnopolską kampanię informacyjną i billboardową pod hasłem „Chcemy godnie zarabiać!”. Teraz planujemy kolejne akcje protestacyjne. Jedną z nich jest wrześniowa manifestacja wszystkich branż zrzeszonych w OPZZ.


Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP
praca sekretariatu
Informujemy, że sekretariat ZNP w okresie od 02.07.2018 do 24.08.2018 będzie czynny codziennie w godzinach od 9.00 do 13.00.
Zmarł nasz Kolega
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Mirosława Surmy - wiceprezesa Zarządu Oddziału ZNP. Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego i głębokiego współczucia.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 maja (piątek) o godz. 13.00 w Domu Pogrzebowym Walicki w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 99.
informacja
W dniach 30.04. - 4.05.2018 sekretariat ZNP będzie nieczynny.
Szkolenie
Zapraszamy wszystkich członków ZNP na szkolenie nt. "Nowe regulaminy oceny nauczycieli", które odbędzie się 9 maja w restauracji Adria w Rudzie 1 o godz. 15.00. Zapisy w sekretariacie ZNP.
wyjazd Węgry
Informujemy, że wyjazd na Węgry planowany jest o godz. 5.00 (sobota 28.04) z parkingu przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu. Zbiórka uczestników godz. 4.45.
Manifestacja
Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty pod hasłem „Mamy dość!” odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J.CH. Szucha 25 w Warszawie. Organizatorem manifestacji jest ZNP.

MAMY DOŚĆ!

NISKICH ZAROBKÓW


Tegoroczne podwyżki od 93 zł do 168 zł brutto nie poprawią naszej sytuacji finansowej i nie podniosą prestiżu zawodu nauczyciela. Dzisiaj pensja zasadnicza nauczycieli waha się od 2,4 do 3,3 tys. zł brutto. Chcemy godnie zarabiać, bo jesteśmy profesjonalistami!

Żądamy podwyżek na poziomie 1000 zł.

ZŁEGO MINISTRA EDUKACJI

Krytycznie oceniamy szefową MEN. Mamy wiele powodów: wdrożenie nieprzygotowanej reformy, zniszczenie 18-letniego dorobku gimnazjów, spowodowanie chaosu organizacyjnego i kadrowego w szkołach, pozorowanie dialogu, składanie deklaracji bez pokrycia, przyzwolenie na pracę nauczycieli w formie wolontariatu, likwidacja niektórych dodatków i uprawnień socjalnych, wprowadzenie podziałów w radach pedagogicznych przez ustanowienie dodatku za wyróżniającą pracę tylko dla nauczycieli dyplomowanych, dalsza pauperyzacja środowiska pracowników oświaty.

Żądamy dymisji Anny Zalewskiej!

ZMIAN BEZ NASZEJ AKCEPTACJI


Reforma edukacji odbyła się bez akceptacji środowiska oświatowego. Ministerstwo edukacji nie uzgadniało zmian i wprowadziło reformę, nie licząc się ze zdaniem nauczycieli. Tymczasem, to dzięki doświadczeniu – my, nauczyciele – dobrze wiemy, co należy zmienić w polskiej szkole!

Czas zacząć słuchać i szanować nauczycieli!

NISZCZENIA STATUSU ZAWODOWEGO


Minister edukacji likwiduje nasze uprawnienia, wydłużyła awans zawodowy; wprowadziła permanentną ocenę pracy oraz obowiązek tworzenia w każdej szkole regulaminów wskaźników oceny pracy, ograniczyła dostęp do urlopów dla poratowania zdrowia. Mamy coraz więcej obowiązków, a coraz mniej praw. Nie zgadzamy się na niekorzystne zmiany w awansie zawodowym oraz wprowadzanie zasad oceniania, które uniemożliwią osiąganie wyższych zarobków.

Chcemy większej autonomii i godnego traktowania!

642,814 unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.