Czerwca 25 2024 03:02:33
stat4u
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ocena pracy nauczycieli
Zwracamy się z apelem do Rad Pedagogicznych szkół o poparcie inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczącą wykreślenia z ustawy Karta Nauczyciela obowiązku tworzenia regulaminów określających wskaźniki oceny pracy tak dla nauczycieli jak i dyrektorów.

Tworzenie przez każdego dyrektora szkoły regulaminów dokonywania oceny pracy nauczycieli spowoduje chaos, brak porównywalności wymagań na poszczególne oceny ze względu na specyfikę stanowiska pracy nauczycieli. Taka konstrukcja regulaminów spowoduje również dużą dowolność oceniania, rozbuduje procedury biurokratyczne oraz będzie narzędziem antagonizowania środowiska szkolnego.
Zebranie prezesów ognisk
Informujemy, że zebranie prezesów ognisk odbędzie się 7 marca o godz. 14.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Nowym Bytomiu przy ul. Hallera 6.
Dzień Kobiet
Zapraszamy wszystkie Panie na zabawę z okazji Dnia Kobiet.

Termin: 9 marca 2018 r. godz. 17.00
ODK Pulsar Wirek

Cena wejściówki dla członków ZNP 40 zł. W programie zabawa przy muzyce, losowanie nagród, poczęstunek i wiele innych atrakcji. Zapraszamy! :)
ferie
Informujemy, że w okresie ferii zimowych sekretariat ZNP będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00.
Szkolenie w Jaszowcu
Wyjazd na szkolenie do Ustronia Jaszowca w piątek (19.01)

godz. 16.00 parking przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu

godz. 16.15 parking przy Aldi Halemba

Jarmark we Wrocławiu
Zapraszamy pracowników administracji i obsługi –
członków Związku Nauczycielstwa Polskiego
na wycieczkę do WROCŁAWIA.

Termin: 9.12.2017 r. (sobota)

Cena: 40 zł/os.


Program wycieczki:

Wyjazd do Wrocławia z parkingu na rogu ul. Ratowników i Chorzowskiej o godz. 7.30.
Przyjazd do Wrocławia – o godz. 10. 30 wstęp na Panoramę Racławicką. Obiad w jednej z wrocławskich restauracji. Wspólny spacer po Starym Mieście z przewodnikiem.
Od ok. godz. 15.00 czas wolny na jednym z najpiękniejszych jarmarków świątecznych, usytuowanym na wrocławskim rynku.
Godz. 19.00 powrót do Rudy Śląskiej.
Zapisy na wycieczkę w sekretariacie ZNP do 30.11.2017 r. (tel. 32 248 73 01)
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

Cena zawiera:
przejazd do Wrocławia
wstęp na Panoramę Racławicką
obiad
ubezpieczenie NNW,
wycieczka do Sandomierza
Zbiórka uczestników wycieczki do Sandomierza 10.11. (piątek) o godz. 15.45 na parkingu przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu.
Lista z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
List prezesa ZNP na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!


Nowy rok szkolny to coś wyjątkowego dla społeczności szkolnej. Ten rok będzie jednak szczególny. Czeka nas trudny okres związany z wdrażaniem reformy w oświacie. Nowe rozwiązania obejmują nie tylko zmianę struktury szkolnictwa, ale również sferę programową. Czy tak głębokie zmiany w oświacie były konieczne? Wielotysięczne rzesze protestujących, liczba złożonych podpisów (ponad 900 tysięcy) pod inicjatywą przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy w oświacie, a także wyniki sondaży, świadczą, że społeczne oczekiwania były sprzeczne z wolą rządzących. System oświaty wymaga doskonalenia, a nie rewolucji. Radykalne zmiany szkodzą szkole, zwłaszcza, gdy dokonywane są w sposób chaotyczny, bez właściwego przygotowania (niedostateczne środki finansowe na realizację zadań oświatowych, brak podręczników szkolnych, niedostosowana do nowej struktury szkolnictwa baza dydaktyczna i lokalowa). Dlatego na wszystkich pracownikach oświaty w zbliżającym się nowym roku szkolnym, a także w latach następnych, spoczywa szczególna odpowiedzialność za poziom przygotowania uczniów, ich edukowanie w duchu demokracji i tolerancji.

Nowy rok szkolny rozpoczynamy pełni obaw o przyszłość. Wdrażana przez minister edukacji Annę Zalewską reforma systemu oświaty niesie wiele zagrożeń dla statusu pracowniczego i autonomii w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Już obecnie pracę utraciło blisko 10 tysięcy nauczycieli, a przeszło 20 tysięcy pracować będzie w ograniczonym czasie pracy. Niestety, w nadchodzących latach, ta liczba znacznie się powiększy. Brak zapowiadanych osłon i nowych miejsc pracy stawia w trudnej sytuacji liczną rzeszę nauczycieli, posiadających wysokie kwalifikacje zawodowe.

Nauczyciele, którzy pozostają w zawodzie, mimo zapowiedzi minister Anny Zalewskiej, nie mogą liczyć od 1 września 2017 r. na zwiększone wynagrodzenia i poprawę warunków pracy.

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Zróbmy wszystko, by reforma edukacji jak najmniej dotknęła nasze dzieci, naszych uczniów i nasze środowisko. Współpracując z rodzicami monitorujmy wdrażane zmiany i ich skutki.

Bądźmy solidarni w tej trudnej dla oświaty sytuacji.

Życzę wszystkim pracownikom oświaty wytrwałości i zadowolenia z realizacji Waszych zadań.

Sławomir Broniarz
Prezes ZNP
Koniec roku szkolnego
W imieniu Zarządu Oddziału ZNP w Rudzie Śląskiej

pragnę podziękować wszystkim nauczycielom za pracę w mijającym roku szkolnym, za profesjonalizm i zaangażowanie, za wysiłek, jaki wkładacie w kształcenie i wychowywanie młodych ludzi!

Podziękowania kieruję także do pracowników szkolnej administracji i obsługi.

Dziękuję za odważne podejmowanie działań w obronie polskiej publicznej edukacji, w obronie miejsc pracy i poszanowania prawa, za działania w trosce o godność i właściwy status zawodowy nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych,.

Nie wiemy, jakie jeszcze przed nami trudne decyzje i działania, jakie czekają nas wyzwania, co przyniesie codzienność w nowym roku szkolnym.

Kończy się trudny rok szkolny 2016 / 2017. Jesteśmy pełni obaw i niepewności. Oświata wymaga spokoju, stabilizacji, a tego nam brakuje.
Trudno będzie mówić o beztroskim wypoczynku, mimo wszystko, życzę udanego odpoczynku, nabrania sił i energii do nowych wyzwań.

z pozdrowieniami
Prezes Oddziału ZNP
w Rudzie Śląskiej
Irena Gajdzik
Zebrania
Zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebrania prezesów ognisk. Informacja o zebraniach w zakładce "KALENDARIUM".
sekretariat
Informujemy, że 2 maja sekretariat ZNP będzie nieczynny.

642,817 unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.